Bilde av Lars Erik Fremming

Selger fortsatt mye Mercedes

-Mercedes sitter i veggene her på bilsenteret. Vi har alltid et bredt utvalg av nyere, brukte stjernebiler, og gjennom gode samarbeidspartnere kan vi også hjelpe kundene våre med en ny Mercedes om de ønsker det, sier daglig leder Lars Erik Fremming hos Kongsvinger Bilsenter AS.

 

Kongsvinger Bilsenter AS var autorisert forhandler av Mercedes-Benz siden oppstarten i 2014. Bilsenteret er fremdeles godkjent merkeverksted, men etter de nye reguleringene i desember i fjor har ikke Fremming og kollegene hans lenger anledning til å drive nybilsalg av det tyske stjernemerket.

-Det er klart at vi skulle ønske situasjonen var annerledes, men vi gjør det beste ut av det. Vi har mange års erfaring og kompetanse med Mercedes-Benz, og kjenner merket ut og inn. Nå satser vi først og fremst på å være sterke på nesten nye biler, sier Lars Erik Fremming.

 

Bilde av Mercedes Benz i lokalene til Kongsvinger Bilsenter

 

Fantastiske biler

Bilsentersjefen forteller at det særlig er nyere modeller av elektriske Mercedes EQA, EQB og EQC det er stor etterspørsel etter for tiden.

-Dette er attraktive og gode bruktbiler. Rett og slett fantastiske kjøretøy som holder seg veldig godt på alle måter. En EQC fra 2019 føles fremdeles som en moderne bil. Dessuten er elektriske biler blitt enda mer aktuelle nå som det er så stor usikkerhet rundt oljeforsyning og drivstoffpriser, sier Fremming, som forteller at Kongsvinger Bilsenter AS nesten uten unntak selger norske bruktbiler.

-Det er vårt inntrykk at folk vil ha biler som er solgt nye i Norge. Det er litt mer skepsis til bruktimporterte biler. Men vi har gode samarbeidspartnere både i inn- og utland, så hvis det er noen som er på jakt etter noe helt spesielt, så vet vi hvor vi skal lete for å finne det.

Store bevegelser

Ettersom Kongsvinger Bilsenter AS er et autorisert merkeverksted for Mercedes-Benz er bedriften pålagt å ha relevante verkstedbiler til enhver tid. Disse må byttes ut fra tid til annen, og her er det ifølge Lars Erik Fremming muligheter for å gjøre spesielt gode bruktbilkupp.

-Det skjer mye i bilbransjen for tiden, og vi forventer at det blir store bevegelser når nye elektriske Mercedes GLC kommer til landet. Vi følger nøye med på utviklingen, så ta gjerne en tur innom oss hvis du har spørsmål eller vurderer å bytte inn din gamle stjernebil.