Bilde av Lars Erik Fremming og Egil Stenshagen

Kongsvinger Bilsenter satser på Changan

Etter å ha vurdert flere bilmerker har Kongsvinger Bilsenter valgt å satse på kinesiske Changan, en av verdens store bilprodusenter. Allerede i november kommer de første bilene til Kongsvinger, med den elektriske SUV-en Deepal S05 i spissen.
 
Med Changan utvider vi tilbudet vårt med et nytt elbilmerke som kombinerer moderne teknologi, mye utstyr og konkurransedyktige priser. Kundene vil kunne prøvekjøre, kjøpe og få service på bilene lokalt.
 

Et gjennomtenkt valg

For daglig leder Lars Erik Fremming har det vært viktig å finne et bilmerke som passer kundene i regionen.
 
– Vi har brukt god tid på å undersøke flere av de nye kinesiske bilmerkene. Det er mange gode kandidater å velge blant, men vi landet på Changan fordi vi mener de har en god kombinasjon av kvalitet støttet av syv års garanti, teknologi, utstyr og pris. Changans raske suksess som et nytt merke i vårt krevende norske marked har tydelig bevist at dette er et merke å satse på, og som vi mener passer godt for kundene våre, sier Lars Erik Fremming, daglig leder i Kongsvinger Bilsenter.
 
Også styreleder Egil Stenshagen har stor tro på satsingen.
 
– Kundene skal få mye bil for pengene, uten å måtte gi avkall på moderne teknologi, komfort eller sikkerhet. Vi har vurdert flere alternativer grundig, og mener Changan har en svært god kombinasjon av kvalitet, utstyr og pris. Changan er et merke vi har tro på, og som vi ønsker å satse på over tid, sier Egil Stenshagen, styreleder i Kongsvinger Bilsenter.
 
Bilde av Changan Deepal S05
Changan Deepal S05 er den første modellen som kommer til Kongsvinger Bilsenter. De første bilene ventes i november.
 
 

Deepal S05 kommer i november

Den første modellen som kommer til Kongsvinger Bilsenter, er den elektriske SUV-en Deepal S05. Modellen har allerede fått gode omtaler i norske bilmedier. Blant annet har TV 2 Broom omtalt den som «rett og slett et kupp».
 
De første demobilene ventes i starten av november. I løpet av måneden forventes også et begrenset antall nye biler, med mulighet for levering før nyttår.
 
– Vi gleder oss til å få bilene på plass og vise dem frem. De første kundene vil få mulighet til å prøvekjøre bilene og gjøre seg kjent med hva Changan tilbyr. Vi får også inn et begrenset antall nye biler i november, så de som ønsker bil før nyttår, bør ta kontakt tidlig, sier Fremming.
 

Lokal oppfølging også etter bilkjøpet

Kongsvinger Bilsenter er i dag forhandler av Peugeot og har et bredt utvalg brukte biler. I tillegg tilbyr vi verkstedtjenester, service, EU-kontroll og dekkhotell.

Med Changan utvider vi biltilbudet vårt ytterligere. Kundene får enda et merke å velge mellom, samtidig som de fortsatt har et lokalt bilsenter og verksted å forholde seg til, både før og etter bilkjøpet.

 
Vi kommer tilbake med mer informasjon om bilene og den offisielle åpningen i løpet av november.
 

Changan-satsingen får oppmerksomhet lokalt

Også lokalavisene har omtalt Kongsvinger Bilsenters nye satsing. Les mer her: